KONUTLARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ
Ülkelerin gelişmişlik seviyesine göre değişmekle birlikte dünyadaki toplam enerji tüketiminin % 35-40’ı bina sektöründe gerçekleşmektedir. Türkiye’de bu oran %35 tir.Binalarda enerjinin büyük bölümü kötü tasarım, yetersiz teknoloji ve uygun olmayan davranışlar nedeniyle ziyan olmaktadır.

Tüm sektörlerde, nüfus ve yaşam standartlarındaki artış nedeniyle enerji tüketimi ve çevre problemleri hızla artmaktadır. Sürdürülebilir olmayan bu enerji artışları, gelecekte küresel nüfusun artışının (2050’de 2000 yılına göre % 50 daha fazla olması beklenmektedir) devam etmesi ile etkisini daha fazla gösterecektir. Buradaki kritik nokta, ülkelerdeki nüfus artışını ve yükselmekte olan yaşam standartlarını karşılarken sürdürülebilir bir gelecek için yoğun çabalar gösterilmesi gerekliliğidir.

Sürdürülebilir bir dünyaya ulaşmak için halihazırdaki bina ve konutların bir dizi eylem ile sürdürülebilir yapılara dönüştürülmesi gerekmektedir. Bu eylemler arasında, enerji farkındalığının küresel olarak arttırılması da yer almaktadır.
ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDİR?
BİNANIN ISI KAYBI VEYA KAZANCI NASIL AZALTILIR?
PENCEREDEN OLAN ISI KAYIPLARI NASIL AZALTILIR?
ISITMA SİSTMELERİ
KLİMALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ
ELEKTRİKLİ EV VE OFİS ALETLERİ
MUTFAKTA TASARRUF
ETKİN VE TASARRUFLU AYDINLATMA
EVİNİZİN ENERJİ YÖNETİCİSİ OLUN